כלכלה נגישה צרכנות נגישה

יוקם מרכז הכוון וליווי תעסוקתי לשילוב נכים בשוק העבודה

המכרז, מהווה שלב ראשון של פריסת תכניות לשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה בכל הארץ. הזוכה, תעסיק צוות מקצועי, בעל ניסיון בשילוב אנשים עם מוגבלות בתעסוקה. המרכז, אשר צפוי לשרת במהלך שנתיים של פעילות כ- 3,000 משתתפים, ישמש כתובת אחת עבור אוכלוסייה המבקשת להשתלב בשוק העבודה, ולהביא למיצוי הפוטנציאל התעסוקתי שלהם. השירות במרכז, יספק ליווי ותמיכה אינטנסיביים למשתתפי המרכז, כמו גם; כלים ייעודיים ומקצועיים בהתאם לצרכיהם הפרטניים. המרכז יציע הכשרות ורכישת מיומנויות רלוונטיות לשוק העבודה, סיוע בחיפוש עבודה, השמה בעבודה ומעקב ותמיכה לאחר השתלבות במקום עבודה חדש.
נכה עם חברים
נכה עם חברים לעבודה החדשה

אתר 'נגישות נט' מיוחד ל'כאן נעים' | צילום: דוברות משרד הכלכלה | עיבוד: שולי סונגו ©

עוד צעד בו מדינת ישראל מקדמת שילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה; ועדת המכרזים הבין משרדית הכוללת את משרד האוצר, משרד הכלכלה, משרד הרווחה, המוסד לביטוח לאומי ומשרד הבריאות, הכריזה שלשום (שלישי, ג’ בטבת תשע"ו) על זוכה במכרז להקמת מרכז הכוון וליווי תעסוקתי לשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה. ההצעה הזוכה היא של 3 חברות שותפות: "אשנב", "מעוף משאבי אנוש" ו"של – פרויקטים שיקומיים". המכרז, גובש ופורסם בעקבות החלטת ממשלה והמלצות וועדת לרון והוועדה לשינוי חברתי כלכלי (ועדת טרכטנברג).

המכרז, מהווה שלב ראשון של פריסת תכניות לשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה בכל הארץ. הזוכה, תעסיק צוות מקצועי, בעל ניסיון בשילוב אנשים עם מוגבלות בתעסוקה. המרכז, אשר צפוי לשרת במהלך שנתיים של פעילות כ- 3,000 משתתפים, ישמש כתובת אחת עבור אוכלוסייה המבקשת להשתלב בשוק העבודה, ולהביא למיצוי הפוטנציאל התעסוקתי שלהם.

השירות במרכז, יספק ליווי ותמיכה אינטנסיביים למשתתפי המרכז, כמו גם; כלים ייעודיים ומקצועיים בהתאם לצרכיהם הפרטניים. המרכז יציע הכשרות ורכישת מיומנויות רלוונטיות לשוק העבודה, סיוע בחיפוש עבודה, השמה בעבודה ומעקב ותמיכה לאחר השתלבות במקום עבודה חדש.

האחריות על יישום התכנית מוטלת על המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות במשרד הכלכלה בשיתוף פעולה עם גורמי הממשלה הרלוונטיים, הכוללים את אגף השיקום במוסד לביטוח לאומי, משרד הבריאות ומשרד הרווחה, תוך שמירה על רצף שירותים במשולב עם מרכזי התמיכה למעסיקים שמפעיל המטה בכל הארץ.

סמל נגישות + נגישות-נט
נגישות לוגו

יו"ר ועדת המכרזים וסגן החשבת הכללית במשרד האוצר, נחמיה קינד, אמרה אתמול, כי: "מדובר בצעד חשוב ביישום מדיניות הממשלה לעידוד התעסוקה ובפרט להגברת התעסוקה בקרב אנשים עם מוגבלויות".

מנהלת 'המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות ב-משרד הכלכלה', הגב' דפנה מאור, שבעת כניסת לתפקיד לפני שנתיים, כבר התבטאה בנושא; "אני מאמינה שכל אדם רוצה ויכול לעבוד. חובתנו כחברה הינה לסייע לאנשים עם מוגבלות למצוא את העבודה שהם יכולים לעשות ולהסיר את החסמים המונעים מהם לעשות כן, כל זאת מבלי להפחית מאחריותו של הפרט לדאוג לעצמו ולמשפחתו".

אתמול הוסיפה וסיכמה, הגב' מאור, כי; "אני נרגשת מהאתגר המצפה שלנו שיאפשר לתת שירות למי שכל כך מצפה לו ולהביא למיצוי הכלים הקיימים כיום לטובת שילוב אמיתי ומלא של אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה הפתוח".

המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות ב-משרד הכלכלה, פועל לשילוב מלא של אנשים עם מוגבלות בעבודה, הן כשכירים והן כעצמאים, תוך דגש על מיצוי יכולותיהם האישיות והעלאת רמת חייהם, שכר עבודתם ותנאי עבודתם.

About the author

משה נעים

עורך ואחראי האתר. משה נעים, יליד שנת 1953, נולד ב'מעברת אגרו-בנק' בעיר חדרה. בילדותו חלה ב'מחלת הפוליו' ברגלו. החל בגיל 16 ככתב ומפיק ושדר בתכנית הספורט "שירים ושערים" שירת שירות מלא בצה"ל, כתב בעיתונות הארצית כפרילנסר ("במחנה", "דבר", "על המשמר", "חדשות הספורט", "עיתון חדשות", "הארץ", "ידיעות אחרונות") כתב וערך בעיתונים שונים ומקומיים.
משה נעים, הוא עורכו הראשון של העיתון המקומי 'כאן נעים' בעיר חדרה ואתר האינטרנט הארצי – מקומי; 'kan-naim.co.il'. העיתון המודפס, נוסד באפריל שנת 1976 ואחר-כך בספטמבר שנת 1992, נוסד עיתון האינטרנט של כל המדינה והועלה לרשת כיום שמו כאן | ישראל (http://kanisrael.co.il).

Add Comment

Click here to post a comment

דילוג לתוכן