חדשות נגישות-נט רכב נגיש

עירייה חדרה: הביאה להרשעת נהג ב’חניית נכים’

תו נכות, נכה,
תו נכה

עיריית חדרה, הגישה כתב אישום נגד נהג שחנה במקומות המיועדים לנכים תוך שימוש ב-תו הנכה של אחותו, שנפטרה לפני מספר שנים ◄ בית המשפט; "העובדה שהנאשם החנה את הרכב במקומות המיועדים לחניית נכים ופקיעת הצורך בתו הנכה בעקבות פטירת אחותו, מלמדים על מעשי המרמה המובהקים שביצע הנאשם, שאינו נכה, בעצם המשך השימוש בתו זה לאחר מותה".

[pojo-gallery id="1506"]

עיריית חדרה, הגישה באחרונה כתב אישום נגד נהג שחנה במקומות המיועדים ל’רכב נכה’ תוך שימוש ב’תו נכה’ של אחותו. השבוע, הרשיע בית המשפט את הנהג והטיל עליו קנס בגובה 6,000 שקלים.

בשני מקרים שונים הבחינו פקחי עיריית חדרה ברכבו של האיש, חונה במקום המיועדים לנכים משותקי רגליים. בדיקת מסופון מול משרד הרישוי, העלתה, כי רכבו לא היה זכאי באותה עת ל-תו נכה, וכי תו הנכה שהיה ברשותו אינו תקף.

הנהג, טען, כי התו שייך לאחותו, וכי קיבל את התו לרכבו לצורך הסעת אחותו הנכה.

בדיקה נוספת, העלתה מסמך המלמד על פטירתה של האחות בשנת 2010, כך שבעת ביצוע העברה לא היה המשתמש ברכב זכאי ל’תו נכה’ כלשהו. למרות זאת המשיך הנאשם להשתמש בתו הנכה ועשה בו שימוש לרעה כאשר היה מחנה במקומות המיועדים ל-חניית נכים ובמקומות מוסדרים, מבלי לשלם אגרת הסדר חנייה העירונית.

עיריית חדרה, הגישה נגדו כתב אישום, ובבית המשפט, ניסה האיש, לטעון, כי משרד הרישוי, לא עדכן אותו אודות פקיעת תוקפו של התו, אולם טענתו, נדחתה.

בית המשפט, קבע, כי אף על פי שתוקפו של תו הנכה פג עם פטירת האחות, אשר לצרכיה בלבד הוא נועד, לא חדל הנאשם מן השימוש בתו שניתן לה בשעתו ובתוך כך ביצע את העברות המיוחסות לו.

"העובדה שהנאשם החנה את הרכב במקומות המיועדים ל-חניית נכים ופקיעת הצורך בתו הנכה בעקבות פטירת אחותו, מלמדים על מעשי המרמה המובהקים שביצע הנאשם, אשר אינו נכה, בעצם המשך השימוש בתו זה לאחר מותה", קבע בית המשפט.

בעקבות כל זאת הרשיעו בית המשפט בביצוע העבירות והטיל עליו קנס בגובה 6,000 שקלים בגין שתי עברות החנייה.

About the author

Avatar

משה נעים

עורך ואחראי האתר. משה נעים, יליד שנת 1953, נולד ב'מעברת אגרו-בנק' בעיר חדרה. בילדותו חלה ב'מחלת הפוליו' ברגלו. החל בגיל 16 ככתב ומפיק ושדר בתכנית הספורט "שירים ושערים" שירת שירות מלא בצה"ל, כתב בעיתונות הארצית כפרילנסר ("במחנה", "דבר", "על המשמר", "חדשות הספורט", "עיתון חדשות", "הארץ", "ידיעות אחרונות") כתב וערך בעיתונים שונים ומקומיים.
משה נעים, הוא עורכו הראשון של העיתון המקומי 'כאן נעים' בעיר חדרה ואתר האינטרנט הארצי – מקומי; 'kan-naim.co.il'. העיתון המודפס, נוסד באפריל שנת 1976 ואחר-כך בספטמבר שנת 1992, נוסד עיתון האינטרנט של כל המדינה והועלה לרשת כיום שמו כאן | ישראל (http://kanisrael.co.il).

Add Comment

Click here to post a comment

דילוג לתוכן