אירועי נגישות בריאות נגישה חדשות נגישות-נט

סרטן השד: גמאני עושה רעש לעורר מודעות

גמאני עושה רעש לעורר מודעות לסרטן השד; במסע ישתתפו מעל 100 רוכבי הארלי דוידסון אשר ירכיבו כ-100 נשים מחלימות מסרטן השד כשהן לבושות בחולצות ורודות במטרה להגביר את המודעות לגילוי מוקדם ◄ קבוצת הפייסבוק גמאני ו'האגודה למלחמה בסרטן' מזכירים, כי גילוי מוקדם מציל חיים וקוראים לנשים לקחת אחריות על בריאותן, להיבדק על פי ההנחיות, כמו גם ללמוד להכיר את גופן ואת מצבו הרגיל, כך שבכל גיל ובכל מצב אם מתגלה שינוי, חשוב שיפנו לרופא בזמן ויתעקשו על בירור טיבו. במקביל ניתן להיבדק על ידי רופא, המתמחה בבדיקת שד ידנית, פעם בשנה.

המחלימות מקבוצת גמאני וחברי מועדון רוכבי הארלי | צילום: סטודיו R רמי נחום

המחלימות מקבוצת גמאני וחברי מועדון רוכבי הארלי | צילום: סטודיו R רמי נחום

סרטן השד היא המחלה השכיחה ביותר בקרב נשים ומדי שנה מאובחנות יותר מ-5,000 חולות חדשות. האמצעי היעיל ביותר נגד 'סרטן השד' היום, הנו הגילוי המוקדם. ככל שהמחלה מאובחנת בשלבים המוקדמים עולים סיכוי הריפוי לכ-90% ויותר. כדי להזכיר לציבור הנשים, כי גילוי מוקדם מציל חיים יערך ביום שישי ה-7 באוקטובר 2016 מסע של מחלימות מסרטן השד על אופנועים ביוזמת קבוצת הפייסבוק גמאני, האגודה למלחמה בסרטן ומועדון רוכבי הארלי.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’נגישות-נט'ב’פייסבוק' או ב’טוויטר'

מסע האופנועים להגברת המודעות לגלוי מוקדם של סרטן השד, יוצא לרגל 'חודש המודעות הבינלאומי לסרטן השד' המצוין בישראל ובעולם בחודש אוקטובר שה זו, ויערך באדיבות 'אלבר' יבואנית 'הארלי' בישראל ו'פרויקט רוש מושיטה יד לחולה'.

דוברת האגודה למלחמה בסרטן, הגב' נאוה עינבר, מסרה לפורטל ’נגישות-נט | אתר הנגישות של כל המדינה’, כי; במסע האופנועים, ישתתפו מעל 100 רוכבי הארלי דוידסון אשר ירכיבו כ-100 נשים מחלימות ממחלת סרטן השד, כשהן לבושות בחולצות ורודות במטרה להגביר את המודעות לגילוי מוקדם של המחלה.

מסע אופנועים להגברת המודעות לגלוי מוקדם של סרטן השד | צילום: סטודיו R רמי נחום
מסע אופנועים להגברת המודעות לגלוי מוקדם של סרטן השד | צילום: סטודיו R רמי נחום

קבוצת הפייסבוק 'גמאני' ו'האגודה למלחמה בסרטן' מזכירים, כי 'גילוי מוקדם – מציל חיים' וקוראים לנשים לקחת אחריות על בריאותן, להיבדק על פי ההנחיות, כמו גם ללמוד להכיר את גופן ואת מצבו הרגיל, כך שבכל גיל ובכל מצב אם מתגלה שינוי, חשוב שיפנו לרופא בזמן ויתעקשו על בירור טיבו. במקביל ניתן להיבדק על ידי רופא, המתמחה ב'בדיקת שד ידנית' פעם בשנה.

חשוב לנשים בגילאים 50 ומעלה לעבור בדיקת ממוגרפיה הניתנת ללא תשלום, פעם בשנתיים כחלק מהתכנית הלאומית לגילוי מוקדם של סרטן השד. לנשים הנמצאות בקבוצת סיכון, להן אם או אחות שחלו בסרטן, הבדיקה מומלצת מגיל 40 פעם בשנה, ולעתים מוקדם יותר, על פי המלצות הרופא. 'בדיקת MRI של השד' מומלצת לסריקה תקופתית בנשים שזוהו כנשאיות של מוטציות בגנים BRCA2, BRCA1. כל הבדיקות כלולות ב'סל הבריאות'.

מסע אופנועים להגברת המודעות לגלוי מוקדם של סרטן השד | צילום: סטודיו R רמי נחום
מסע אופנועים להגברת המודעות לגלוי מוקדם של סרטן השד | צילום: סטודיו R רמי נחום

נשים בכל גיל למוזמנות התקשר ל'מוקד הטלמידע' של האגודה למלחמה בסרטן, המאויש 24 שעות ביממה למענה על שאלות ולקבלת עלוני מידע ללא תשלום בנושא גילוי מוקדם של סרטן השד, טלפון; 1800-599-995.

 מצאתם טעות בכתבה, זה לא נגיש! לחצו כאן ספרו לנו ונעשה הכל כדי לתקן.

About the author

שולי סונגו

שולי סונגו, מעורכות אתר נגישות-נט, עיסוקה העיקרי מנהלת חשבונות מדופלמת עשרות שנים בתחום.

Add Comment

Click here to post a comment