חדשות נגישות-נט כלכלה נגישה משפט נגיש

לשכת עורכי הדין, חברתית במלוא מובן המילה

יושב ראש 'הוועדה לקידום זכויות אנשים עם מוגבלויות' בלשכת עורכי הדין, עורך הדין מר איתן עמרם, הודה ליושב ראש הלשכה עורך הדין אפי נוה על קידום נושא חשוב זה, תוך הגברת המודעות החברתית בלשכה וכן חתם בתודה מיוחדת לעורכת הדין הגברת רוית טוכמן, מזכירת הוועדה ◄ עורך הדין אפי נוה: "הלשכה, הפכה להיות חברתית במלוא מובן המילה, כזו שדואגת לא רק לגילדה שלה, אלא לכלל החברה ואחת ההוכחות לכך היא הקמת החטיבה החברתית" ◄ חברת הכנסת אלהרר, דיברה במפגש על 'מצוקת התעסוקה של אנשים מוגבלויות' והעלתה רעיונות לשיפור המצב בנושא חשוב זה ◄ ועדת האתיקה הארצית בלשכת עורכי הדין קיבלה בשנה האחרונה, מאות פניות העוסקות בנושא ודנה ב-318 תלונות מצד אזרחים ועורכי דין.
עורך הדין אפי נוה יושב ראש לשכת עורכי הדין בישראל, חברת הכנסת קארין אלהרר, עורך הדין איתן עמרם
עורך הדין אפי נוה יושב ראש לשכת עורכי הדין, חברת הכנסת קארין אלהרר, עורך הדין איתן עמרם

הוועדה לקידום זכויות אנשים עם מוגבלויות אירחה היום בצהריים (חמישי, ט"ו תמוז, תשע"ו) בישיבה חגיגית ב'בית הפרקליט' בעיר תל אביב את עורך הדין מר אפי נוה, יושב ראש לשכת עורכי הדין בישראל ואת יושבת ראש הועדה לענייני ביקורת המדינה חברת הכנסת הגב' קארין אלהרר (מפלגת 'יש עתיד') בנושא; 'חוק לרון'. במפגש, נכחו עשרות עורכי דין ובראשם יושב ראש 'הוועדה לקידום זכויות אנשים עם מוגבלויות' עורך הדין מר איתן עמרם.

הטורבו של לשכת עורכי הדין, עורך הדין נוה, הפועל ללא לאות, אמר, במפגש, כי; "הלשכה, הפכה להיות חברתית במלוא מובן המילה, כזו שדואגת לא רק לגילדה שלה, אלא לכלל החברה ואחת ההוכחות לכך היא הקמת החטיבה החברתית".

חברת הכנסת אלהרר, דיברה במפגש על 'מצוקת התעסוקה של אנשים מוגבלויות' על רקע 'חוק לרון' – החוק המשופר למקבלי קצבת נכות היוצאים לעבוד, או בשמו המקורי; 'תיקון 109 לחוק הביטוח הלאומי' וזאת במטרה לעודד אנשים עם מוגבלות להשתלב בשוק העבודה והעלתה רעיונות לשיפור המצב בנושא חשוב זה.

מ'הוועדה לקידום זכויות אנשים עם מוגבלויות', נמסר ל'פורטל נגישות-נט', כי מנהלת אגף נכות מהביטוח הלאומי, הגב' לימור לוריא, ספרה על יוזמות הביטוח הלאומי בנושא שינויים והתאמות ב"חוק לרון" וענתה בצורה ברורה וישירה לשאלות הרבות שהופנו אליה מצד המשתתפים בדיון.

עוד ציינה הגב' לוריא, כי המוסד לביטוח לאומי קשוב לרחשי הציבור ויפעל לשיתוף פעולה עם 'הוועדה לקידום זכויות אנשים עם מוגבלות בלשכת עורכי הדין בישראל'.

בישיבת הוועדה לקחו חלק חברי הוועדה לקידום זכויות אנשים עם מוגבלות בלשכה, וכן נציגים מוועדות ביטוח לאומי, וועדות הנזיקין הארציות והמחוזיות. נציגי ממשרדי ממשלה שונים, נציגי ההסתדרות, נציגי המרכז לעיוור, נציגי המשקם, נציגי פורום פת תקוה, נציגי הורים לדיירים במסגרות החוץ ביתיות, אורחים ומוזמנים נוספים שהגיעו מכל רחבי הארץ.

יושב ראש 'הוועדה לקידום זכויות אנשים עם מוגבלויות' בלשכת עורכי הדין, עורך הדין מר איתן עמרם, איחל פגרת קיץ נעימה ומהנה והודה ליושב ראש הלשכה עורך הדין אפי נוה על קידום נושא חשוב זה תוך הגברת המודעות החברתית בלשכה. וכן חתם בתודה מיוחדת לעורכת הדין הגברת רוית טוכמן, מזכירת הוועדה.

עורך הדין מר נוה, ראש לשכת עורכי הדין, סיכם ואמר; "זאת ההזדמנות להודות ליושב ראש 'הוועדה לקידום זכויות אנשים עם מוגבלויות' עורך הדין מר איתן עמרם, על פועלו הרב בתחום ועל יוזמתו שגם היום, כמו בכל הכנסים המרכזיים שלנו דאג לנוכחותה של מתורגמנית ל'שפת הסימנים'".

עורך הדין נוה, איחל לנוכחים סוף שבוע נעים ועם היציאה לפגרת בתי המשפט איחל לכולם פגרת קיץ נעימה ומהנה. יצוין, כי הישיבה 'הונגשה' באמצעות תרגום ל'שפת סימנים' ע"י הגב' תמי שמע.

  לשכת עורכי הדין בישראל: 318 תלונות מצד אזרחים ועורכי דין

הגיליון הרבעוני של אתיקה מקצועית – יולי 2016
הגיליון הרבעוני של אתיקה מקצועית – יולי 2016

בתוך כך הציג היום (ה) עו"ד אפי נוה יו"ר ועד מחוז תל אביב והמרכז בלשכת עורכי הדין בישראל את הגיליון הרבעוני של “אתיקה מקצועית – יולי 2016" ממנו עולה, כי ועדת האתיקה הארצית בלשכת עורכי הדין, קיבלה בשנה האחרונה מאות פניות העוסקות בנושא ודנה ב-318 תלונות מצד אזרחים ועורכי דין.

נתון חשוב לא פחות הראוי לציון, הוא משך הזמן הממוצע לטיפול בפניות המגיעות למליאת הוועדה. מגמת ההתייעלות בנושא זה נמשכת ומצביעה על כך שבשנה האחרונה, זמן הממוצע לטיפול בפניה עמד על 117 יום בלבד" – הצהיר, ראש לשכת עורכי הדין, עורך הדין מר נוה.

"בחוברת רבעונית זו, תוכלו לקרוא על החלטות ועדת האתיקה בעניינים שבין עורך הדין ללקוח, על ההחלטות בנושא; אימות חתימה על תצהיר, על שאלות בנושא; ניגוד עניינים והשעיה ועוד.

אני מקווה שתקבלו בקריאת גיליון זה, כלים נוספים להתמודדות עם דילמות בתחום האתיקה המקצועית על מנת שנוכל כולנו לשמור על כבוד המקצוע ועל שמנו הטוב.

סוף שבוע נעים לכולכם" – סיכם עורך הדין מר נוה – ראש לשכת עורכי הדין בישראל.

לעיון בחוברת אתיקה מקצועית – יולי 2016.

About the author

משה נעים

עורך ואחראי האתר. משה נעים, יליד שנת 1953, נולד ב'מעברת אגרו-בנק' בעיר חדרה. בילדותו חלה ב'מחלת הפוליו' ברגלו. החל בגיל 16 ככתב ומפיק ושדר בתכנית הספורט "שירים ושערים" שירת שירות מלא בצה"ל, כתב בעיתונות הארצית כפרילנסר ("במחנה", "דבר", "על המשמר", "חדשות הספורט", "עיתון חדשות", "הארץ", "ידיעות אחרונות") כתב וערך בעיתונים שונים ומקומיים.
משה נעים, הוא עורכו הראשון של העיתון המקומי 'כאן נעים' בעיר חדרה ואתר האינטרנט הארצי – מקומי; 'kan-naim.co.il'. העיתון המודפס, נוסד באפריל שנת 1976 ואחר-כך בספטמבר שנת 1992, נוסד עיתון האינטרנט של כל המדינה והועלה לרשת כיום שמו כאן | ישראל (http://kanisrael.co.il).

Add Comment

Click here to post a comment