וידאו נגיש חדשות נגישות-נט יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה

דבר שר הביטחון משה יעלון למשפחות השכולות

במשך שישים ושמונה שנה, ועשרות שנים לפני קום המדינה, מבקשים דורשי רעתנו, לפגוע בנו ולשבש את חיינו בדרכים שונות ואנו יכולים להם. במשך שישים ושמונה שנה מגינים צה"ל ושאר כוחות הביטחון העוסקים במלאכה, על זכותנו לבית לאומי יהודי ומאפשרים למדינת ישראל, לצמוח, להתפתח ולכבוש עוד ועוד פסגות במגוון תחומי החיים.

משפחות יקרות, שנה חלפה. עוד שנה. שנה שבה החיים סביבכן נמשכים, אינם עוצרים לרגע, והעולם כפי שאנו מכירים אותו מוסיף להתקדם והתפתח. שנה שבה ההתמודדות עם החלל העצום שנפער בכן אינו הופך קל יותר והמועקה, לצד הגעגועים העזים ותחושת ההחמצה – מלווים אתכן בכל צעד ושעל, מייסרים, אינם מרפים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’נגישות-נט’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

אתן שחינכתן את הבנים והבנות לחיים של פריחה ושגשוג, שהענקתן להם עולם ומלואו של ערכים טובים, מידות טובות ועיצבתן אותם להיות מי שהיו, מצאתן את עצמכן מתמודדות עם מציאות מטלטלת, כואבת, שאף אחד מאתנו אין בו יכולת או דרך להבין את משמעותה.

בכל יום שחולף אתן נאחזות בפיסת זיכרון, משחזרות רגעים קטנים, נאבקות בכל כוחכן, לא לשכוח, תמונות ריחות, וחוויות השמורות לתא המשפחתי שאיבד צלע מרכזית בו. הם מלווים אתכן מדי יום ומדי לילה, בימי חול וכשהשבת נכנסת, בחגים ובמועדים, בכל עונות השנה. יש החיים שלפני הנפילה, יש החיים אחריה וחומה גבוהה חוצצת ביניהם.

בימים אלו מתמודדת מדינת ישראל, עם גל טרור פלשתיני, אשר למרבה הצער, מצרף משפחות נוספות למעגל השכול. הכאב העצום, ומי כמוכן יכול להבין את המתרחש בליבן של משפחות הנופלים הטריות.

במשך שישים ושמונה שנה, ועשרות שנים לפני קום המדינה, מבקשים דורשי רעתנו, לפגוע בנו ולשבש את חיינו בדרכים שונות ואנו יכולים להם. במשך שישים ושמונה שנה מגינים צה"ל ושאר כוחות הביטחון העוסקים במלאכה, על זכותנו לבית לאומי יהודי ומאפשרים למדינת ישראל, לצמוח, להתפתח ולכבוש עוד ועוד פסגות במגוון תחומי החיים. המחיר שאנו משלמים בדרך, אובדן של חיים צעירים שנגדעו טרם זמנם, הוא גדול ורב.

ההתמודדות עם האובדן היא אישית מאוד וכל אחד ואחת מביע אותה בדרכו, כלפי עצמו וכלפי משפחתו. ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, הופך האבל הפרטי, האישי כל כך, ללאומי. אנו המקדשים את החיים וחותרים לשלום, ניצבים כואבים אל מול הזיכרונות והסיפורים.

מדן ועד אילת, גברים ונשים, יהודים ושאינם יהודים, דתיים ושאינם דתיים – השכול מגיע לכל מקום ונוגע בכל פינה. אנו פוגשים בכן, משפחות יקרות, בין מצבות האבן הקרות ובטקסי הזיכרון, נפעמים מעצמתכן, מיכולתכן לבחור בחיים על אף האסון שפקד אתכן ולהיות עמוד האש שלפני המחנה.

שלכן,

חתימת בוגי יעלון

 

 

משה (בוגי) יעלון
שר הביטחון

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נגיש! תלחצו כאן ספרו לנו ונעשה הכל כדי לתקן.

You may also like

Read More

post-image
חדשות נגישות-נט כלכלה נגישה נגישות

התנגדות להארכת מועד תחולת חובת הנגישות למוסדות בריאות קיימים

'נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ב-משרד המשפטים'; "הארכת מועד תחולת חובת הנגישות למוסדות בריאות קיימים תוביל לעיכוב מיותר ב'הנגשה' 'אנשים עם מוגבלות' מהווים...
Read More
post-image
בריאות נגישה חדשות נגישות-נט

ייעוץ משפטי חינם ל'תובעי נכויות' מול המוסד לביטוח לאומי בדרום

ממלאת מקום ראש הסיוע המשפטי במשרד המשפטים עורכת דין לימור גולדנברג; "שיתוף הפעולה בין 'הסיוע המשפטי' ל'מוסד לביטוח לאומי' מחזק את יכולת הציבור למצות את מלוא...
Read More
דילוג לתוכן